تبلیغات
رمز شهادت - کتاب جدید(من سرباز هخامنشی بودم)
رمز شهادت
 
ای کاش ما هم رمز شهادت را می فهمیدیم

اللّهمّ صَلِّ على مُحمُدٍ و على آلِ مُحمّدٍ كَمَا صَلَّیتَ عَلى آلِ اِبراهیمَ اِنَّكَ حَمیدٌ مجیدٌ اللّهمّ بارِك علَى مُحَمّدٍ و على آل محمد كما باركتَ على آل ابراهیمَ اِنّكَ حمیدٌ مجیدٌ

 نویسنده: حسینعلی جعفری
 ناشر: سوره مهر

معرفی کتاب: کتاب من سرباز هخامنشی بودم را حسینعلی جعفری به نگارش درآورده است .این کتاب شامل 79 داستانک با موضوع های مختلف است .موضوع اکثر این داستان ها جنگ ایران و عراق است .
این داستانک های به موضوع هایی از جمله خیانت، دعای مادر،دوکوهه ،کربلایی ها ،آخرین دیدار شهدا با خانواده هایشان ،مین ومدال و زندان وزندانی و زندانبان و پناهنده ،خاطرات جنگ ،عشق و وظیفه ،شادی و غم در جبهه ،گودال آتش ،تحویل سال ،جزیره مجنون و...می پردازد .
من سرباز هخامنشی بودم نیز عنوان یکی از داستان های این کتاب است .این داستان حکاینت یک معلم تاریخ را بیان می کندکه چندین سال تاریخ درس می داده و اکنون پیر شده و در جبهه همرزمانش با او شوخی می کنند اما او در حال و های دیگری است هنوز یاد درسهایش از تاریخ می افتد خود را اهل تخت جمشید و سرباز یکی از هخامنشی ها میداند .سنش راکه می پرسند می گوید سر در افسانه دارد .هر سوال دوستانش رابا یک جواب تاریخ پاسخ می دهد.


گزیده متن:
نامه پر از مهر و محبت تو امروز 21/11/65 به دستم رسید .راس ساعت دوازده ونیم .سجده شکر به جاآوردم که دیگر خودت می توانی برای من نامه بنویسی .دستخط تو را بوسیدم ....
گونه های زن داغ شد و از آن روز تا روزی که خبرش را شنید هر شب قبل از خواب یک نامه برای او نوشت ....
نامه های تو ساک هنوز باز نشده بودندو ... تاریخشان را نگاه کرد .از روز شهادتش بود تا روزی که خبرش را شنید.
نوشته شده در تاریخ دوشنبه یازدهم بهمنماه سال 1389 توسط روح الله پورکرباسدهی
لوگوی دوستانتمامی حقوق این وبلاگ برای رمز شهادتمحفوظ می باشد.