تبلیغات
رمز شهادت - کتاب جدید(این روزها به بلوغ رسیده ام)
رمز شهادت
 
ای کاش ما هم رمز شهادت را می فهمیدیم

اللّهمّ صَلِّ على مُحمُدٍ و على آلِ مُحمّدٍ كَمَا صَلَّیتَ عَلى آلِ اِبراهیمَ اِنَّكَ حَمیدٌ مجیدٌ اللّهمّ بارِك علَى مُحَمّدٍ و على آل محمد كما باركتَ على آل ابراهیمَ اِنّكَ حمیدٌ مجیدٌ

معرفی کتاب: کتاب یکی از این روزها به بلوغ رسیدم خاطرات محمود نجیمی است که مهدی عقابی آن را گردآوری و تدوین کرده است .کتاب جدید نویسنده : مهدی عقابی.
انتشارات : سوره مهر
محمود نجیمی نوجوان بود که به جبهه رفت . در سال 1360 وقتی قرار بود که به کلاس اول راهنمایی برود ، خودش را پشت خاکریزها و سنگرها دید و ماند .

او در هفده عملیات کوچک و بزرگ شرکت کرد و بیش از پنج شش بار مجروح شد که هنوز آثار آن را بر تن و جان دارد . این کتاب دست نوشته های محمود نجیمی ا زخاطرات جنگش است که همان روزها در بحبوحه جنگ نوشته که بعدها با کمک یکی از دوستانش عباس محمدی ، نوشته ها کامل تر شد.

مهدی عقابی خاطرات نجیمی را در هفت فصل دسته بندی کرده است . فصل اول به جبهه شوش دانیال یم پردازد و در6 فصل بعدی خاطرات شش عملیات فتح المبین ، بیت المقدس ، رمضان ، محرم ، بدر و والفجر هشت آمده است .

گزیده متن :
صدای عراقی ها نزدیک شده بود . آنها تیراندازی کنان جلومی آمدند . سرم را آهسته بالا بردم ؛ به طرف من می آمدند و بین راه بچه ها را تیر خلاص می زدند. خیلی نزدیک شده بودند. با یک رگبارف چند نفرشان را به درک فرستادم . دوباره اطرافم را انفجار نارنجک و گلوله فرا گرفت . عراقی ها پی در پی آرپی جی و گلوله شلیک می کردند تا از کشته شدن من اطمینان پیدا کنند . باز آتش آنها قطع شد .دیگر احتمال زنده ماندن کسی را نمی دادند.
طبقه بندی: معرفی کتاب، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه پانزدهم اسفندماه سال 1389 توسط روح الله پورکرباسدهی
لوگوی دوستانتمامی حقوق این وبلاگ برای رمز شهادتمحفوظ می باشد.