تبلیغات
رمز شهادت - زندگی نامه شهید سعید اسلامیان
رمز شهادت
 
ای کاش ما هم رمز شهادت را می فهمیدیم

اللّهمّ صَلِّ على مُحمُدٍ و على آلِ مُحمّدٍ كَمَا صَلَّیتَ عَلى آلِ اِبراهیمَ اِنَّكَ حَمیدٌ مجیدٌ اللّهمّ بارِك علَى مُحَمّدٍ و على آل محمد كما باركتَ على آل ابراهیمَ اِنّكَ حمیدٌ مجیدٌ

در خانواده‌ای مبارز پرور در سال ۱۳۳۸ سعید پا به‌دنیا نهاد. شهید سعید اسلامیان همان طفل پاك سیرتی بود كه تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان هاتف طی كرد و از نزدیك در تماس با توده مستضعف جامعه درد فقر و محرومیت را چشید. مبارزات سیاسی سعید علیه رژیم شاهنشاهی از وقتی در فعالیت‌های او جا گرفت كه برادرش مسعود، توسط ساواك دستگیر و به سیاهچال‌های مخوف ستم شاهی كشیده شد. سال آخر تحصیلات دبیرستان او كه در دبیرستان امام خمینی (ره) بود مصادف با دوران پیروزی انقلاب اسلامی گردید، كه فعالانه و با اشتیاق به پخش اعلامیه همراه با دو برادر شهیدش مسعود و پرویز می‌پرداخت.


شهید اسلامیان در تمام امور دست در دست دو برادر خود، مسعود و پرویز داشت. در عملیات فتح المبین و بیت المقدس و رمضان به‌عنوان مسئول محور شركت داشت، تا اینكه به كمك برادر مبارز، سردار حاج حسین همدانی در تشكیل تیپ ۳۲ انصارالحسین (ع) همت گماشت و به سمت معاونت تیپ اولین مأموریت را در والفجر ۲ جهت تصرف پادگان حاج عمران ایفا كرد، كه سعید فرمانده محور بود و در عملیاتهای والفجر ۵ ، خیبر و عاشورا هم حضور مؤثر داشت. سعید به مدت یك‌سال فرماندهی سپاه پاوه و تیپ انصارالرسول را كه از نیروهای بومی تشكیل شده بودند پذیرفت، به خاطر نیاز به ایشان و تقاضای فرمانده لشگر، حاج مهدی كیانی در لشگر حضور یافت و در عملیات‌های كربلای ۴و۵ شركت نمود. او تا پایان جنگ در میادین عزت و شرف حضور مخلصانه و اساسی داشت، با پذیرش قطعنامه همواره به مادر خویش می‌گفت كه من از غافله دور ماندم دعا كن كه خدا مرا به فیض شهادت نائل گرداند. ایشان از جانب ستاد فرماندهی كل قوا دعوت به همكاری می‌شود و به سمت جانشینی و سازماندهی عملیات ستاد فرماندهی كل قوا منصوب می‌گردد و بالاخره در سحرگاه هفدهم دیماه ۶۷ مصادف با سالروز شهادت دخت گرانقدر رسول خدا حضرت فاطمه زهرا (س) بعد از سالیان دراز تلاش و مبارزه و جهاد و رزم در حالیكه از مأموریت از جبهه به طرف تهران برمی‌گشت دعوت حق را لبیك گفت و به پیمان خویش كه با خدایش بسته بود جامه عمل پوشید.

طبقه بندی: زندگی نامه شهدا، 
نوشته شده در تاریخ شنبه ششم آذرماه سال 1389 توسط روح الله پورکرباسدهی
لوگوی دوستانتمامی حقوق این وبلاگ برای رمز شهادتمحفوظ می باشد.